Er du klar for å ta steget til vintercamping? Lære hvordan man holder seg varm i isende kulde? Hvordan du navigerer i white-out? Ønsker du bli i stand til å gjennomføre turer i høyfjellet på vinteren på egenhånd? Tradisjonen tro inviterer Camp Villmark i samarbeid med Fjellboms til fire dagers ekspedisjonskurs som gjør deg klar for teltlivet på vinterstid. Kurset arrangeres fra 22. – 25.januar 2026 fra Finse.
Du lærer alt fra gode teltrutiner og fyring av primus til bygging av nødbivuakker og navigasjon i vinterfjellet. All undervisning foregår ute, og overnatting og bespisning foregår i ekspedisjonstelt. Du får også erfaring med pulk, og du får grunnleggende kunnskap om skred og islagte vann.





Her får du virkelig prøvd deg på å være på tur over flere dager. Terrenget varierer mellom flatt og kupert, og egner seg spesielt godt for vinternavigasjonstrening. Tidlig på vinteren er dagene korte, Kong Vinter byr på minusgrader og vind, og alt ligger til rette for den rette ekspedisjonsstemningen. Men frykt ikke, du vil lære å holde varmen.
Lån av pulk, telt, bensinbrenner og mye annet er inkludert i prisen. Det samme gjelder alle måltider 👏
Kurset er allerede halvfullt, så her gjelder det å være kjapp for å sikre seg plass! ⭐️